iBASE IPPC15B9-RE Panel PC
The IPPC15B9-RE is a 15″ Heavy-Duty Industrial Panel Pc based on the Intel Core i3-2340UE 1.3GHz
IPPC15B9-RE Features
  • Fanless Design Modularized Panel PC
  • IP65 Front Panel Protection
  • 5-Wire Resistive Touch Panel
  • Slim & Compact Design
Dimensions
388 x 315 x 110.14
Humidity
10-90% Humidity Resistant (non-condensing)
Operating Temperature
0C~ 50C(with SSD)/ 0C~ 40C(with HDD)
Ordering Info
IPPC15B9-RE 15タン Modular Panel PC with resistive touch Intel Core i3-2340UE 1.3GHz CPU, 4GB DDR3-1333 SO-DIMM, 320G HDD, 12~24V wide range DC i nput, w/o power adaptor Power adaptor AC 90~240V input, 12V DC output 84W power adaptor IBASE P/N: A005PS084W0050000P
Audio
MIC in/ Line out phone jack
Construction
Aluminum front bezel and black steel back cover with aluminum heat-sink
Display Interface
1x DVI-I
Display Type
15" TFT-LCD
Expansion Slot
2 x PCI slot
HDD
1x 2.5" SATA2
LAN
2x GbE LAN RJ-45
Light Transmission (%)
80
Luminance (cd/m2)
400
Memory
2x DDR3 1333 SO-DIMM Up to 16GB
Mounting
Panel and VESA 75x75mm / 100x100mm
Onboard Expansion Bus
2x Mini PCI-E half/full size
Power
1x 3pin DC power connector 1x Power on/off rock switch
Power Input
12V~24VDC input
Processor, Chipset
Intel Core i3-2340UE 1.3GHz