RUGGED RD-2402PC-C2-C2 24″ Industrial Rugged Display
RD-2402PC-C2-C2 Features
  • Rugged 24" LCD Display
Dimensions
TBD
Active Display Area
518.4 (H) x 324.0 (V)
Display Brightness
300 cd/m2
Display Resolution
1920 x 1080
Input Power
Power Input 24V DC-IN (4-Din connector)
Pixel Dimension
0.27 (H) x 0.27 (V) mm
Power Consumption
Operation 115W (typ)
Response Time
< 2 ms (G-to-G)
Screensize
24"
Viewing Angle
170 degree in horizontal & 170 in vertical (typ)
Operating Temperature
OPERATING: 0C to +50C
Temperature Rating
OPERATING: 0C to +50C / STOREAGE: -20C to +60C
Aerospace, Industrial and Manufacturing, Marine and Offshore, Military and Defence
Do you need further details about the RUGGED RD-2402PC-C2-C2 24″ Industrial Rugged Display?
    • OSD With Multi-Language Support
    • Wall Mount VESA Compliant ( 75 X 75 mm)
    • Water-Dust Proof: IP65 Front Side Sealed For Water-Dust Proof
    • Integrated Control Panel
    • 15" LCD Display, 8/16 Channel, Cat5 Port/ Db15 Port
    • 1U Rack Mount, Fit 19" Cabinet