Winmate R15L100-STC3 15 Inch Stainless Panel Mount Display
R15L100-STC3 Features
  • 15", 1024 x 768
  • VGA and HDMI input
  • Panel mount
  • VESA mount
Size
15 inches
Touch / Glass
Resistive Touch Screen (Optional) Protection Glass Without Touch Function (Optional)
Panel Brightness
300 nits
Active Area
304.1x228.1 mm
Dimension
396 x 316 x 56.8 mm
Mounting
Panel mount VESA Mount
Enclosure
Stainless front bezel
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 50°C
Storage Temperature
-10°C to 60°C
IP rating
Front IP65
USB Port
1x USB type-A for touch screen control (Optional)
Serial Port
1 x RS232 D-sub9 for touch screen control (Optional)
Video
1x VGA input 1x HDMI input (Optional) 1x DVI input (Optional)
Indicator
1 x LED Indicator for power 1 x LED Indicator for status
Power Input
1 x 12V DC- 2.5φ DC jack
Accessory
100~240V AC to DC Adapter Power Cord External USB Cable For Touchscreen Control External VGA Cable External HDMI Cable VESA Screws
Optional Accessory
External DVI Cable (Optional)
Power Rating
12V DC