Winmate R19L300-RKM1 19 Inch Industrial Touch Screen Monitor
R19L300-RKM1 Features
  • 1280 x 1024 , 19 inch industrial touch screen monitor
  • VGA and HDMI input
  • Rack mount monitor
  • VESA mount
  • Rackmount touchscreen monitor
  • Rack Console with 19 in LCD
Request a Quote
Product Type
Format
Size
19.0 inches
Panel Brightness
250.0 nits
Active Area
376.32x301.06 mm
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 50°C
Storage Temperature
-10°C to 60°C
USB Port
1 x USB for Touch Screen
Video
1 x VGA 1 x HDMI (Optional) 1 x DVI (Optional)
Audio
Audio line in (3.5mm) (Optional) 2 x Speaker (Optional)
Dimension
482.6 x 399 x 61 mm
Mounting
VESA Mount/Rack Mount
Enclosure
Metal Housing with Aluminum Bezel
Accessory
1 x VGA cable 1 x HDMI cable 100~240V AC to DC Adapter Power Cord Manual VESA screws(Varies by product)
Optional Accessory
Remote Controller (Optional-Varies by product)
Power Rating
12V DC in 24V DC in (optional)