RUGGED RPD-M64-OMS-DT Mouse
IP68 dynamic sealed & Ruggedized 5 keys Waterproof, Industrial Hygienic Optical Mouse with durable coating & antimicrobial mouse surface withstand to most chemicals and liquids under harsh environments, the mouse is full sized and features a 5-buttons designed for right & left clicking and scrolling up and down just like a conventional non-waterproof mouse, and it is a fully sealed IP68 and compatible with both USB and PS/2. Dimensions: 64.0mm x 126.0mm 34.0mm (L x W x H)
RPD-M64-OMS-DT Features
  • Rugged Desktop Mouse
  • Integrated Optical Mouse
  • IP68 Rated
Request a Quote
Product Type
Manufacturer
Country Of Manufacture
China
Certifications
RoHS Compliant, CE and FCC, ESD
Custom Options Products
Cable Type,Cable Length,Interface
Dimensions
64.0mm x 126.0mm 34.0mm
Height
34.0mm
Humidity
90% Humidity Resistant
Compatibility
All Windows and Macintosh Operating Systems
Length
64.0mm
Temperature Rating
Operating temperature:-20C to +60C - Storage temperature: -30C to +70C
Width
126.0mm