RUGGED RTB-M90-25 Industrial Rugged Trackball
IP65 static rated vandal proof Stainless Steel industrial Trackball with IP65 static 25mm hardened resin red colour mechanical trackball module with 400 DPI resolutions, trackball module protected and shielded by stainless steel housing, 3 durable polymer mouse buttons designed for right & left clicking and scrolling up and down with ball rolling, High quality durable black anodic oxidation on the top aluminium plate, rear panel mounted.
RTB-M90-25 Features
  • Rugged Desktop Trackball
  • Integrated Trackball
  • IP65 Rated
  • Stainless Steel Construction
Certifications
RoHS
Dimensions
78.0mm x 100.0mm
Height
100.0mm
Humidity
30-90% Humidity Resistant
Length
100.0mm
Operating Temperature
Width
78.0mm