Winmate R15L100-SPC369 15 Inch IP69K Stainless PCAP Chassis Display
R15L100-SPC369 Features
  • 15", 1024 x 768, PCAP touch with flat design
  • Full IP69K waterproof enclosure
  • SUS 316/ AISI 316 stainless steel for food and chemical industries
  • Support VESA / YOKE mount
  • Optical bonding (optional)
Size
15.0 inches
Touch / Glass
Projected Capacitive Multi Touch Screen
Panel Brightness
300.0 nits
Active Area
304.1x228.1 mm
Dimension
378 x 301 x 56.4 mm
Weight
6.3Kg
Mounting
VESA Mount Yoke Mount
Enclosure
Stainless Housing
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 45°C
Storage Temperature
-20°C to 60°C
IP rating
IP69K
USB Port
1 x M12 waterproof connector for touch screen control
Video
Indicator
1 x LED Indicator for power 1 x LED Indicator for status
Button
Accessory
100~240V AC to DC Adapter with waterproof connector Power Cord External USB cable with waterproof connector for touchscreen control External VGA cable with waterproof connector Waterproof caps Manual VESA screws
Optional Accessory
Power Rating
12V DC (M12 type)