Winmate R19L100-SPM169 19 Inch IP69K Stainless PCAP Chassis Display
R19L100-SPM169 Features
  • 19" 1280 x 1024, PCAP touch with flat design
  • Full IP69K waterproof enclosure
  • SUS 316/ AISI 316 stainless steel for food and chemical industries
  • Support VESA / YOKE mount
  • Optical bonding (optional)
Size
19 inches
Panel Brightness
250 nits
Active Area
376.32x301.06 mm
Dimension
468 x 395 x 57 mm
Mounting
VESA Mount Yoke Mount
Enclosure
Stainless Housing
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 45°C
Storage Temperature
-20°C to 60°C
IP rating
IP69K
USB Port
1 x M12 waterproof connector for touch screen control
Video
Indicator
1 x LED Indicator for power 1 x LED Indicator for status
Button
Accessory
100~240V AC to DC Adapter with waterproof connector Power Cord External USB cable with waterproof connector for touchscreen control External VGA cable with waterproof connector Waterproof caps Manual VESA screws
Optional Accessory
Power Rating
12V DC (M12 type)