Winmate R15L600-67C3ST 15 Inch IP67 Stainless Resistive Chassis Display
R15L600-67C3ST Features
  • 15", 1024 x 768
  • Support VESA / YOKE mount
  • Chassis
  • Stainless housing SUS 316 / AISI 316
  • Full IP67 waterproof and dustproof
Request a Quote
Product Type
IP Rating
Taiwan
Size
15 inches
Touch / Glass
Resistive Touch Screen Bonding With Panel Protection Glass Without touch function (Optional)
Panel Brightness
300 nits
Active Area
304.1x228.1 mm
Dimension
383 x 310 x 57 mm
Mounting
VESA Mount Yoke Mount
Enclosure
Stainless Housing
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 45°C
Storage Temperature
-20°C to 60°C
IP rating
IP67
Certification
CE- FCC
USB Port
1x M12 waterproof connector for touch screen control (Optional)
Serial Port
Video
Indicator
1 x LED Indicator for power 1 x LED Indicator for status
Power Input
1 x M12 waterproof connector for 12V DC
Button
Accessory
100~240V AC to DC Adapter with waterproof connector Power Cord External VGA cable with waterproof connector External USB or RS232 cable with waterproof connector for touchscreen control Waterproof caps Manual VESA screws
Optional Accessory
Power Rating
12V DC (M12 type)