Winmate R19L100-SPM169-P1 19 Inch IP69K Stainless P-Series Display
R19L100-SPM169-P1 Features
  • 19" Projected capacitive multi-touch screen
  • Fanless cooling system
  • SUS 316 / AISI 316 stainless steel for food and chemical industries
  • Full IP69K waterproof enclosure
  • A true flat, easy-to-clean front surface with edge-to-edge design
  • Waterproof sealed conduit pipe for cable protection
  • Supports VESA mount and Yoke mount stand
  • Optical bonding (optional)
Size
19 inches
Panel Brightness
250 nits
Active Area
376.32x301.06 mm
Dimension
468 x 395 x 57 mm
Mounting
VESA Mount Yoke Mount
Enclosure
Stainless Housing
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 45°C
Storage Temperature
-20°C to 60°C
IP rating
IP69K
USB Port
1x USB type-A for touch screen control
Video
1x VGA 1x HDMI (Optional)
Indicator
1 x LED Indicator for power 1 x LED Indicator for status
Button
Accessory
Optional Accessory
1 x Open wire cable for phoenix connector (Optional) Yoke mount stand kit (Optional)
Power Rating
12V DC