Winmate W24L100-EHA2 23.8 Inch Multi-Touch Panel Mount Display
W24L100-EHA2 Features
  • 23.8", 1920 x 1080
  • VGA and HDMI input
  • Panel Mount
  • VESA mount
  • PCAP touch
Request a Quote
Product Type
Screen Size
Manufacturer
Country Of Manufacture
Taiwan
Size
23.8 inches
Touch / Glass
Projected Capacitive Multi Touch Screen
Resolution
1920x1080
Panel Brightness
250.0 nits
Contrast Ratio
3000:1
View Angles
Display Color
16.7M Colors
Active Area
527.04x296.46 mm
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 50°C
Storage Temperature
-10°C to 60°C
IP rating
Front IP65
Certification
CE- FCC
USB Port
1 x USB for Touch Screen
Video
1 x VGA 1 x HDMI (Optional) 1 x DVI (Optional)
Audio
Audio line in (3.5mm) (Optional) 2 x Speaker (Optional)
Dimension
604 x 373 x 56 mm
Weight
7.3 kg
Mounting
VESA Mount/ Panel Mount
Enclosure
Metal Housing with Aluminum Bezel
Cooling System
Fanless Design
Accessory
1 x VGA cable 1 x HDMI cable 100~240V AC to DC Adapter Power Cord Manual VESA screws(Varies by product)
Optional Accessory
Remote Controller (Optional-Varies by product)
Power Rating
12V DC in 24V DC in (optional)