Winmate W12L100-POB1 12.3 Inch Multi-Touch Open Frame Display
W12L100-POB1 Features
  • 12.3” 1920 x 720 Resolution
  • VGA input and HDMI input
  • Open frame
  • Projected Capacitive Multi-Touch
Request a Quote
Product Type
Screen Size
Manufacturer
Country Of Manufacture
Taiwan
Size
12.3 inches
Resolution
1920x720
Type
Panel Brightness
1000.0 nits
Contrast Ratio
1000:1
View Angles
Display Color
16.7M Colors
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 50°C
Storage Temperature
-10°C to 60°C
Certification
CE- FCC
USB Port
1 x USB for Touch Screen
Video
1 x VGA 1 x HDMI (Optional) 1 x DVI (Optional)
Audio
Audio line in (3.5mm) (Optional) 2 x Speaker (Optional)
Dimension
344.3 x 167.8 x 43.5 mm
Mounting
Panel Mount
Enclosure
Metal
Cooling System
Fanless Design
Accessory
1 x VGA cable 1 x HDMI cable 100~240V AC to DC Adapter Power Cord Manual VESA screws(Varies by product)
Optional Accessory
Remote Controller (Optional-Varies by product)
Power Rating
12V DC in 24V DC in (optional)