Winmate R19L300-STM1 19 Inch Stainless Touch Panel Mount Display
R19L300-STM1 Features
  • 19", 1280 x 1024
  • VGA and HDMI input
  • Panel mount
  • VESA mount
Size
19 inches
Touch / Glass
Resistive Touch Screen (Optional) Protection Glass Without Touch Function (Optional)
Panel Brightness
250 nits
Active Area
376.32x301.06 mm
Dimension
474 x 384 x 65 mm
Mounting
Panel mount VESA Mount
Enclosure
Stainless front bezel
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 50°C
Storage Temperature
-10°C to 60°C
IP rating
Front IP65
USB Port
1x USB type-A for touch screen control (Optional)
Serial Port
1 x RS232 D-sub9 for touch screen control (Optional)
Video
1x VGA input 1x HDMI input (Optional) 1x DVI input (Optional)
Indicator
1 x LED Indicator for power 1 x LED Indicator for status
Power Input
1 x 12V DC- 2.5φ DC jack
Button
Accessory
100~240V AC to DC Adapter Power Cord External USB Cable For Touchscreen Control External VGA Cable External HDMI Cable VESA Screws
Optional Accessory
External DVI Cable (Optional)
Power Rating
12V DC