Winmate R15L100-SPC369-P1 15 Inch IP69K Stainless Display
R15L100-SPC369-P1 Features
  • 15” 1024x768 resolution with PCAP touch
  • Fanless cooling system, IP69K Stainless Display with Waterproof sealed conduit pipe
  • SUS 316 / AISI 316 stainless steel for food and chemical industries
  • Full IP69K waterproof enclosure
  • A true flat, easy-to-clean front surface with edge-to-edge design
  • Waterproof sealed conduit pipe for cable protection
  • Supports VESA mount and Yoke mount stand
  • Optical bonding (optional)
Size
15 inches
Touch / Glass
Projected Capacitive Multi Touch Screen
Panel Brightness
300 nits
Active Area
304.1x228.1 mm
Dimension
378 x 301 x 56.2 mm
Mounting
VESA Mount Yoke Mount
Enclosure
Stainless Housing
Operating Humidity
10% to 90% RH- Non Condensing
Operating Temperature
0°C to 45°C
Storage Temperature
-20°C to 60°C
IP rating
IP69K
USB Port
1x USB type-A for touch screen control
Video
1x VGA 1x HDMI (Optional)
Indicator
1 x LED Indicator for power 1 x LED Indicator for status
Button
Accessory
Optional Accessory
1 x Open wire cable for phoenix connector (Optional) Yoke mount stand kit (Optional)
Power Rating
12V DC